Testuj oprogramowanie SCADA w chmurze

Wiktor Susfał Internet Of Things, Wdrożenia i Publikacje Tagi: , , , ,
Testuj oprogramowanie SCADA w chmurze

Od 17 lipca możesz utworzyć własną maszynę w chmurze Azure zawierającą już zainstalowane oprogramowanie SCADA ICONICS.

Łatwy dostęp do oprogramowania SCADA

Od 17 lipca 2020 roku ICONICS wprowadził możliwość założenia wirtualnej maszyny na platformie Azure z gotową instalacją oprogramowania SCADA. Aby testowanie rozwiązań ICONICS było jeszcze prostsze, masz do wyboru kilka gotowych konfiguracji maszyny wirtualnej. Wystarczy wybrać jedną z nich, odczekać kilkanaście minut, a twoja instalacja ICONICS będzie gotowa do testów!

W celu wykonania powyższych czynności, udaj się pod poniższy link.

Jeśli nie posiadasz konta na platformie Azure, podczas tworzenia maszyny wirtualnej zostaniesz poproszony o założenie takiego. Dla nowych użytkowników Azure przewiduje darmowy okres próbny. Dlatego też, jeśli nie korzystałeś wcześniej z tych usług, będziesz mógł testować oprogramowanie SCADA w chmurze za darmo.

Oprogramowanie SCADA w chmurze – oferta

Wirtualne maszyny oferowane przez ICONICS na Azure Marketplace zawierają kompletną instalację: GENESIS64™, Hyper Historian™, IoTWorX™ i AnalytiX® Suite. Ponadto, są one obecnie dostępne dla wersji 10.96 oraz niedawno wydanej wersji 10.96.1.

Nowe oferty maszyn wirtualnych w Azure pozwalają na przykład na:

  • szybkie wdrażanie nowych projektów,
  • łatwe testowanie nowych funkcji bez długiego czasu instalacji,
  • wyeliminowanie konieczności zakupu nowego sprzętu lub wyposażenia z działu IT.

Co więcej, oferty ICONICS będą uaktualniane mniej więcej co dwa miesiące – wraz z najnowszymi aktualizacjami Microsoftu lub gdy ICONICS wypuści nowe krytyczne poprawki. Dzięki temu obrazy będą zawsze aktualne dla danej wersji oprogramowania, a wszystko to przy wykorzystaniu skalowalności i bezpieczeństwa platformy Azure.

Elmark pomaga w testowaniu produktów ICONICS

Jeśli masz jakieś pytania lub problemy z wdrożeniem swojej pierwszej maszyny wirtualnej z oprogramowaniem ICONICS, napisz do nas na:

iconics@elmark.com.pl

a bezpłatnie pomożemy Ci w konfiguracji.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz jedynie ograniczonego czasu do testów lub z jakichś innych powodów nie chcesz zakładać konta na Azure, wypełnij poniższy formularz, a uzyskasz czasowy i bezpłatny dostęp do wirtualnej maszyny Elmark.

W razie potrzeby pokażemy Ci również, jak postawić swoje pierwsze kroki w oprogramowaniu SCADA od ICONICS i udostępnimy materiały szkoleniowe.

Dodatkowo, możesz również bezpłatnie pobrać DEMO oprogramowania SCADA ze strony producenta. DEMO zawiera wszystkie funkcjonalności, jednak jest ograniczone do 64 zmiennych.

Wiele innych ciekawych materiałów (w tym instrukcji technicznych w języku polskim) znajdziesz na naszym blogu Elmark.