Otwarte webinarium SCADA

Wiktor Susfał Wdrożenia i Publikacje Tagi: , , , ,
Webinarium SCADA na bloga startowe

Zapisz się na otwarte webinarium poruszające tematykę systemów SCADA, które organizuje Elmark Automatyka!

Z przyjemnością zapraszamy na otwarte webinarium przeprowadzane w celu przybliżenia funkcjonalności oprogramowania SCADA od ICONICS. Nasze wydarzenie nosi nazwę „Nowoczesne podejście do tworzenia skalowalnych aplikacji SCADA”. Bezpłatny zapis możliwy jest natomiast pod poniższym linkiem:

O czym będziemy mówić?

Przejrzysty projekt nawet dla dużych aplikacji

Przede wszystkim, poruszymy kwestie związaną z uporządkowanym, systematycznym oraz przejrzystym tworzeniem aplikacji SCADA. Zaprezentujemy narzędzia od firmy ICONICS, które pozwolą nie tylko monitorować posiadane zasoby, ale również grupować je w logiczne struktury.

Zamiast dodawać kolejne zmienne do folderów oraz głowić się, które sygnały opisują pracę danych urządzeń, zbuduj drzewo zasobów odzwierciedlające ich fizyczną strukturę w firmie. ICONICS umożliwia konfigurację drzew dla aktywów, które zawierają logiczne powiązania między ich elementami.

Co więcej, możliwe jest definiowanie własnych klas obiektów oraz ich późniejsza parametryzacja – wszystko w celu usprawnienia budowy projektu.

Logiczne struktury danych pozwalają uporządkować je w przejrzysty sposób
Logiczne struktury danych pozwalają uporządkować informacje w przejrzysty sposób

Automatyzuj budowę aplikacji i unikaj błędów

Z ICONICS możesz nie tylko utworzyć własne klasy zasobów i je sparametryzować, lecz także zautomatyzować proces dodawania obiektów do drzewa.

Dzięki wbudowanych narzędziom ICONICS możliwa jest automatyczna konfiguracja projektu z użyciem arkuszy Excel. Użytkownik definiuje w jednym (lub kilku – do wyboru) arkuszu Excel listę posiadanych zasobów wraz z parametrami, które je opisują. Następnie wszystkie te dane mogą być zaimportowane do systemu w celu dodawania kolejnych alarmów oraz zmiennych archiwalnych lub czasu rzeczywistego.

Zautomatyzowane podejście pozwala uniknąć wielu pomyłek, na które jesteśmy narażeni wykonując wiele powtarzających się czynności w krótkim okresie czasu.

Niech Twój interfejs sam się do Ciebie dostosuje

Zdarza się, że czasem chcesz dodać więcej zmiennych do projektu SCADA i musisz na nowo konfigurować interfejs użytkownika? Dowiedz się, jak ICONICS może pomóc w projektowaniu bardziej uniwersalnych rozwiązań.

Stwórz jeden interfejs wizualizujący dane pochodzące z drzewa zasobów. Dzięki temu, że takie drzewo dostarcza wielu przydatnych informacji na temat swoich obiektów (np. ich ilość), możliwe jest zautomatyzowanie również samego interfejsu HMI. Przy użyciu narzędzi od ICONICS, graficzny interfejs użytkownika może w określony sposób sam powielać elementy znajdujące się na nim – według zawartości drzewa zasobów.

Dzięki temu dostosowuje się on do rodzaju oraz ilości zbieranych informacji. Budujesz jeden uniwersalny interfejs i wykorzystujesz go w niezmienionej formie przez cały czas – nie zależnie od tego, czy dodałeś więcej zmiennych do projektu, czy nie.

Webinarium SCADA - inteligentna wizualizacja danych
Webinarium SCADA – inteligentna wizualizacja danych

Webinarium SCADA – weź udział

Zapisz się już teraz na nasze darmowe webinarium i przekonaj się, że projektowanie aplikacji SCADA może być proste! Ułatwiaj sobie pracę wykorzystując narzędzia od ICONICS, które pozwalają zautomatyzować działania oraz unikać błędów.

Spraw, aby twój projekt był jednolity i spójny, nawet w przypadku, gdy odczytujesz dane z wielu rozproszonych źródeł i za pomocą wielu protokołów.

Spotkajmy się 21 maja o godzinie 11:00!

W razie pytań, napisz do nas na adres: iconics@elmark.com.pl .